null
نوروفیدبک


آموزش مغز توسط خود مغز و به صورت ناخودآگاه به هدف تغییر رفتار و بهبود بیماری صورت می گردد.

  1. خانه
  2. >
  3. خدمات ما
  4. >
  5. نوروفیدبک

نوروفیدبک

عملکرد مناسب مغز انسان به میزان قابل توجهی وابسته به رفتار امواج مغزی است. اختلالات مختلف روانی و بیماری های روان تنی حاصل تولید الگوی نامناسب این امواج است و به همین خاطر مانند هر سیستم پیشرفته دیگری، نیاز به تنظیم و اصلاح دارد. توانایی تنظیم و اصلاح یکی از شگفتی های سیستم مغز انسان است که تنها نیاز به بازتاب و آگاهی از عملکرد خود دارد. نوروفیدبک یا بازخورد عصبی درواقع همان آگاهی است که برای مغز  فراهم میکنیم. در این روش با انعكاس فعاليت­هاي جاري و حاكم بر مغز در حال فعاليت، به آن نشان مي­دهيم كه “الان و در اين لحظه، در چه وضعيتي بسر مي­برد”و مي­آموزد كه براي انجام يك تكليف خاص، به چه آرايشي از امواج مغزي و در چه زماني، نياز دارد. بنابراين فيدبكي كه مغز از خود دريافت مي­كند بر اساس امواج مغزي است.

آموزش مغز توسط خود مغز و به صورت ناخودآگاه به هدف تغییر رفتار و بهبود بیماری صورت می گردد.

درمان نوروفیدبک را می توان هم به تنهایی و هم در کنار سایر درمان ها مانند دارودرمانی، روان درمانی و …به کار برد. نوروفیدبک اثرات درمان دارویی را بالا می برد و در واقع آن را به شدت تقویت می کند. ترکیب این دو درمان می تواند باعث کاهش دوره درمان، کاهش عوارض جانبی، افزایش رضایت و بهبود سریع تر بیمار گردد. قابل ذکر است این روش درمانی به طور میانگین تا 80 درصد می تواند به بهبود بیماری ها کمک کند.

نوروفیدبک در ترک اعتیاد، بهبود عملکرد بیماران سکته مغزی، بیماران Ibs و کلیه بیماری های روان تنی و اختلالات روانی نظیراضطراب، بیش فعالی، افسردگی، وسواس و …موثر است.

سایر کاربرد های نوروفیدبک : بهبود حافظه، توانايي بازگشت سريع به زمان حال، آمادگي بيشتر براي پذيرش تغيير، كاهش كج‌خلقي، متعادل كردن منتقد درون، بهبود مديريت درون و واكنش‌هاي هيجاني، توانايي تغيير آسان توجه از كاري به كار ديگر، افزايش انگيزه، افزايش خودشكوفايي، افزايش حس حمايت از خود، افزايش پذيرش خود، تنظيم توجه، افزايش تمركز، متعادل كردن گوش بزنگي/ برانگيختگي، مديريت استرس، كاهش تنش، توانايي كنار آمدن با كار زياد، ذخيره انرژي و به دور ماندن از خستگي يا فرسودگي شغلی، افزايش خلاقيت، بهبود تصميم‌گيري و كاهش خطا، بازيابي سريع آرامش دروني در شرايط استرس‌زا، افزايش آگاهي، كاهش اضطراب، يادگيري سريع، بهبود حس بخشايش، تقويت مهارت‌هاي ارتباطي.

اخبار و مقالات

برای ارتباط با ما میتوانید با شماره  226652811 تماس بگیرید یا به ما ایمیل بزنید info@azarmatin.com

فهرست
به کمک نیاز دارید؟