null
فرزندپروری

آموزش فرزندپروری اثربخش برای والدین و بازبینی سبک زندگی خانوادگی

 

 1. خانه
 2. >
 3. خدمات ما
 4. >
 5. فرزندپروری

فرزندپروری

فرزند پروری تنها یک مهارت نیست، بلکه بازبینی سبک زندگی است. این جلسه ها با توجه به سن، مقطع رشدی و مسئله خاصی که کودک و خانواده با آن درگیر هستند، به دو شیوه ی گروهی و اختصاصی ارائه می‌شود. در روش گروهی، جمعی از والدین که در موقعیت مشابهی قرار دارند، برای دریافت آموزش در کنار انتقال تجربه‌هایشان به یکدیگر، در ۸ تا ۱۲ جلسه مشاوره حضور پیدا می‌کنند. در مشاوره ی فردی نیز روان‌شناس با حضور والدین، برای اصلاح سبک فرزندپروری آنان قدم برمی دارد و پس از شناسایی اشتباه های نگرشی و رفتاری، با همراهی والدین برای انتخاب جایگزینی مناسب‌تر، با هم تلاش می‌کنند.

دکتر متین در جلساتی مستمر تا زمان حل مشکل، همراه و همگام شما خواهد بود.

فرزند پروری تنها یک مهارت نیست، بلکه بازبینی سبک زندگی خانوادگی است. خانواده­ای که جامعه­ای سالم را تشکیل می­دهد. جلسات روانشناسی فرزندپروری با توجه به سن، مقطع رشدی و مشکلی که کودک و خانواده با آن درگیر هستند، به دو شیوه ی فردی و گروهی برگزار می‌شود.

 در جلسات فرزندپروری چه می­گذرد؟

در مشاوره گروهی فرزندپروری، گروهی از والدین که دردی مشترک دارند، تجربه­هایشان را طی 8 تا 12 جلسه به اشتراک می­گذارند؛ می­گویند و می­آموزند.

در مشاوره فردی فرزندپروری، روان‌شناس با حضور والدین، برای اصلاح سبک فرزندپروری آنان قدم برمی دارد و پس از شناسایی خطاهای دیدگاهی و رفتاری آنها، برای انتخاب سبک فرزندپروری مناسب‌تر، راهکارهایی ارائه می­دهد.

 

(سوابق )کارگاه ها و وبینار :

 • 1-کارگاه­ فرزندپروری براساس انضباط مثبت توسط دکتر متین و خانم آزاده توفیق

مخاطبان این کارگاه والدین، معلمان و مربیانی هستند که در تلاش برای فهم بهتر افکار، احساسات و تصمیمات کودکان و نوجوانان بوده و می­آموزند به جای تکیه بر تنبیه آنها را برای کار بهتر تشویق کنند. انضباط مثبت، رویکردی نه سهل­گیرانه و نه سخت­گیرانه است. استفاده از آن برای والدین و فرزندان، عشق و مهارت به همراه می­آورد.

موضوعات مورد بررسی در این کارگاه­:

 1.    تعامل كارآمد میان والدین و فرزندان
 2.    تعامل كارآمد میان معلم و شاگرد
 3.    ارتقای سطح فرهنگی جامعه جهت کاهش آسیب های اجتماعی
 4.    ارتقای سطح فرهنگی جامعه جهت ارتقا شادی و نشاط جامعه

روش

از ویژگی های متفاوت این کارگاه با  کارگاه های فرزندپروری ديگر :

در اين كارگاهها به جاي پرداختن به مباحث نظري و نشستن بر كلاسهاي طولاني مدت و خسته كننده ، تمامي افراد نقش فرزند خود را بازي كرده ( نقش آفريني ميكنند) و بر احساسات ، أفكار و تصميمات خود و كودك خود آگاه شده ،ريشه و دليل رفتارهاي ناسازگار فرزند خود را فهميده و با ابزارهايي كه تسهيلگران هديه مي دهند راه حل كارآمد را پيدا ميكنند.

 

زمان كارگاه ١٢ ساعت ميباشد كه به ٢ شيوه قابل اجراست:

 •  الف: كارگاه دو روزه به مدت ١٢ ساعت( هر روز ٦ ساعت)
 • ب: كارگاه ٤ روزه هر جلسه٣ ساعت( هفته ای یکبار)

 

2-وبینار چگونه فرزندی خوشحال و مسئول داشته باشیم

مخاطبان این وبینار والدینی هستند که دغدغه تربیت فرزندی سالم و موفق داشته و یا زوجینی که تمایل به یادگیری اصول تربیت فرزند را پیش از بارداری دارند.

 

موضوعات مورد بررسی در این وبینار:

 • شناختی آگاهانه از دیدگاه­های مختلف تعامل فرزند و بزرگسال
 • اصول تربیت سالم
 • معیارهای تربیت اثربخش
 • شناخت سرنخ­ها، باورها و اهداف نادرست و روش­های موثر برای حل آنها
 • آموزش تکنیک­هایی مثل دلگرمی

اخبار و مقالات

برای ارتباط با ما میتوانید با شماره  226652811 تماس بگیرید یا به ما ایمیل بزنید info@azarmatin.com

فهرست
به کمک نیاز دارید؟